یادداشتی از یاشار پورمجید

حداقل حرمت شعار "توسعه اجتماعی" را نگه دارید

مدیران شهرداری اردبیل در آغاز فصل کاری ، بیش از هر زمان دیگری به آرامش نیاز دارند تا با تمرکز لازم برای تحقق برنامه های مصوب شده تلاش کنند. با این حال در هفته ای که گذشت ، خبر درگیری برخی اعضای شورا و اطرافیان آنها با شهردار لطف اللهیان موجب نگرانی دوستداران توسعه و پیشرفت اردبیل شد.

جدا از آنکه شوراها به عنوان پارلمان محلی باید سرمشق جامعه در رفتار و گفتار مدنی باشند ، از اعضای محترم شورا انتظار می رود دست کم در فصل کاری محدود اردبیل، از افتادن در دام حاشیه ها اجتناب کنند. اختلاف نظر شورا و شهردار امری طبیعی است اما تدبیر ایجاب می کند این اختلاف نظرها اولا به شکل مدنی و قانونی حل و فصل شوند و دوما هر گونه تفاوت سلیقه و نظری در شش ماهه دوم سال رفع و رجوع شود و نه در آغاز فصل کاری!

البته شاید سرگرم شدن اعضای شورای شهر اردبیل به تبلیغ کاندیداهای مجلس عمده ترین دلیل باز ماندن پرونده اختلاف نظر شورا با شهردار در بحث هایی نظیر عزل و نصب ها باشد اما باز هم از کسانی که مدعی اند برای اعتلای جامعه خود را درگیر تبلیغات انتخاباتی کرده اند ، انتظار می رود در آغاز فصل کاری با از خودگذشتگی، نظرات خود را فدای منافع کلان شهروندان کنند و با ایجاد فضای آرام به مدیریت شهری کمک کنندتا نهایت انرژی خود را صرف کار کند.

در عین حال اینکه هر بار اطرافیان اعضای شورا وارد ماجرا شوند ، تناسبی با توسعه یافتگی اجتماعی ندارد. انعکاس این درگیری ها که در این دوره وزمانه به مدد فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مثل برق و باد در سطح کشور می پیچد، برای اعتبار اردبیل بسیار پرهزینه است و آبروی مردم شهر اردبیل را زیر سئوال می برد.

به ویژه آنکه شعار و برنامه اصلی مهندس لطف اللهیان، توسعه اجتماعی است و رفتارهای تاسف بار با مهندس لطف اللهیان تناسبی با شعار یاد شده ندارد. شعارهایی اتفاقا خود اعضای شورا به هنگام انتخاب شهردار به آن رای داده اند.

نکته دیگر آنکه وقتی اقشار عوام و کمتر آگاه جامعه اشتباهی نظیر درگیری در بیمارستان فاطمی را مرتکب می شوند ، خیلی از آقایان مسئول فریاد وا اسفا سر می دهند و خواهان برخورد با متخلفان در کمترین زمان ممکن می شوند اما عجیب است که وقتی یک رفتار ناشایست برای چندین بار پی در پی از طرف برخی خواص و سیاسیون بروز می کند، همین مسئولان مدعی سکوت معناداری می کنند و این رویه تبعیض آمیز به هیچ وجه با روح عدالت و جوانمردی سازگار نیست.

یاشار پورمجید

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها