در گفت و گو با شهردار مطرح شد:

پروژه های راکد شهری و افق پیش روی اردبیل

عمران شهری یکی از مولفه های توسعه یافتگی است و اردبیل با تعداد پروژه های راکد قابل توجه و نداشتن افقی روشن، دست کم برای گذر از شرایط کنونی به اهتمام ویژه و جدی مسوولان به خصوص در زمینه مدیریت شهری نیاز دارد.


پیشینیه تاریخی پیش و پس از اسلام اردبیل (آرتاویل) برهمگان آشکار است؛ شهری به قدمت چند هزار سال تاریخ بشریت که سال ها مرکز ایالت آذربایجان بود و در دوره صفویان به اوج شکوه و عظمت خود رسید اما به تدریج آن شکوه رو به افول گذاشت و نام این خطه در ذهن مسوولان گرد فراموشی به خود گرفت.
تاسیس اولین نهاد شهرداری در اردبیل به سال ۱۳۰۲ برمی گردد و از آن زمان تا سال های آغازین انقلاب اسلامی خدمات جسته گریخته ای توسط این مجموعه ارایه شده بود اما با آغاز فعالیت شورای اسلامی شهر در سال ۱۳۷۸، انتظار این بود که خدمات در قالب برنامه ای مدون جهت رسیدن به چشم اندازی معقول ارایه شود.
بیش از ۱۶ سال از آغاز همکاری شورا و شهرداری می گذرد اما آنچنان که باید تغییری مشاهده نشده و شاید حتی احساس شود نهاد شهرداری بیش از هر زمان دیگری دچار روزمرگی شده و پروژه های نیمه تمام نیز بر دامنه مشکلات افزوده است.
برای بررسی بخشی از مشکلات از جمله حاشیه نشینی و کمبود منابع درآمدی شهر، این مصاحبه قرار بود پیش تر صورت گیرد که به دلایل مختلف میسر نشد؛ در نهایت نیز حمید لطف اللهیان در محل شهرداری اردبیل در روزهای پایانی سال ۱۳۹۴، پس از تاخیری سه ساعته به دلیل تراکم کاری با خبرنگاران ایرنا به گفت و گو نشست.

شهرداری در زمان بحران تحویل اینجانب شد

حمید لطف اللهیان: شهرداری در زمان بحران تحویل اینجانب شد و هنوز هم در حال پشت سر گذاشتن آن است اما امید می رود با رفع تحریم ها، گشایشی در زمینه ارایه خدمات شهری نیز صورت گیرد.

اردبیل صنعتی نیست و اقتصاد شهری در اینجا چندان پویا نبود

حمید لطف اللهیان: اولین جایی که می توان گفت تحریم ها شاید بیشترین تاثیر را داشت، حوزه عمران شهری بود چرا که در مقابل دید مردم است و به نوعی ویترین فعالیت های عمرانی محسوب می شود.
هرچه شهرها از صنعت و توسعه فاصله داشته باشند، اثر رکود سنگین تر می شود؛ اردبیل صنعتی نیست و اقتصاد شهری در اینجا چندان پویا نبود و از این رو محدودیت منابع اعتباری بر خدمات ارایه شده به شهروندان تاثیر مستقیم می گذارد و از این رو شهرداری ها برای مدیریت این شرایط باید به فکر برون رفت از بحران باشند.

دریافت عوارض که منسوخ شده و در این شرایط عملی نیست

شهردار: تامین منابع مالی به دیگر روش ها غیر از روش های مرسومی همچون دریافت عوارض که منسوخ شده و در این شرایط عملی نیست؛ به این صورت می توان به مطالبه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی پاسخ داد.
شهرداری اردبیل رویکرد جدیدی در پیش گرفته و تلاش دارد پروژه های عمرانی را با استفاده از سرمایه گذاری بخش غیردولتی و همچنین اجرای پروژه های محرک توسعه پیش ببرد چرا که هم می تواند اقتصاد را فعال کند و هم منابعی برای اجرای دیگر پروژه ها تعریف کند.
روش دیگر استفاده از ظرفیت صندوق زمین و مسکن است که شهرداری اردبیل در این زمینه ورود کرده که هم در قالب آن ذخیره توسعه شهری دیده می شود و هم منابع مالی برای انجام و ارایه خدمات در آینده به دست می آید.

شهرداری در دوره جدید به دنبال پروژه های توسعه محور است تا پروژه های به سازی و امور روزمره

لطف اللهیان: با توجه به اینکه روش ها سنتی دیگر کارساز نیست، به دنبال روش های جدید حوزه معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری در شهرداری اردبیل شکل گرفت و تیم اقتصادی فعال تر شد تا نسبت به اجرای پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی گام های عملی برداشته شود؛ در این راستا پروژه تقاطع غیرهمسطح ایستگاه سرعین و پل قدس در دهه فجر کلنگ زنی شد که بزرگترین پروژه عمران شهری اردبیل بوده و هم اکنون در مرحله تجهیز کارگاه است.
برخی پروژه های مشارکتی نیز در سال های گذشته آغاز شده اما به دلیل های مختلف فنی و اقتصادی راکد مانده بود که با جلسه های مستمر بررسی و پیگیری، هم اکنون بیش از ۸۰ درصد آنها از جمله پروژه های تیراژه و شهریار فعال هستند و پروژه روناک هم در دست پیگیری است.
در مجموع ۲۰۰ پروژه ریز و درشت در سطح شهر در حال اجراست اما شهرداری در دوره جدید به دنبال پروژه های توسعه محور است تا پروژه های به سازی و امور روزمره.

شهردار اردبیل: عاقلانه ترین کار این است که شهر ابتدا دارای برنامه بروزی داشته باشد و از این رو بازنگری طرح تفصیلی شهر، تراکم، خط آسمان و محل های توسعه شهر مد نظر است تا به نتیجه منطقی برسیم.

دریافت عوارض و کسب درآمد تراکم فروشی را دنبال نمی کنیم

لطف اللهیان: پایه درآمدی شهرداری برای سال ها بر این مسایل قرار گرفته اما در دوره جدید پیشگیری از این امر را کلید زدیم و برای دریافت عوارض و کسب درآمد تراکم فروشی را دنبال نمی کنیم.
نه اینکه به هیچ وجه وجود نداشته باشد اما متوجه هستیم که محصول کار ما از نظر کارشناسی مناسب نیست و تراکم فروشی غیرمنطقی و غیراصولی باید حذف شود تا به تدریج وابستگی شهرداری به این محل کاهش یابد.

به دنبال آموزش برای تولید زباله کمتریم چرا که در استان سرانه تولید زباله بیش از میانگین کشوری است

شهردار اردبیل: ۲۰۰ هزار تن آسفالت امسال تهیه و در سطح شهر توزیع شد و در سال آینده نیز به دنبال افزایش آن هستیم؛ اما از طرف دیگر باید به فکر نگهداری هم باشیم و در این جهت برای نخستین بار در یخبندان از مواد جایگزین نمک با نام تجاری تالیست که توسط جهاد دانشگاهی اصفهان تولید شده، استفاده می شود.

راه اندازی مرکز مطالعات شهری که محلی برای گردهمایی نخبگان، کارشناسان و خبرنگاران می باشد و می تواند در ارایه دیدگاه ها و نقدها در راستای ارایه هرچه بهتر خدمات به شهروندان مفید واقع شود

تالیست ماده ای علمی است که به محیط زیست و آسفالت کمترین آسیب را رسانده و قابل جمع آوری نیز هست؛ از سوی دیگر مردم نیز باید پس از خدمات شهرداری از جمله آسفالت ریزی در نگهداری آن همکاری کنند؛ شهرداری به دنبال نگاه علمی و فنی است و انتظار می رود شهروندان هم شرایط را در نظر بگیرند.
در زمینه تولید، تفکیک و دفن زباله نیز شهرداری برنامه دارد؛ به دنبال آموزش برای تولید زباله کمتریم چرا که در استان سرانه تولید زباله بیش از میانگین کشوری است و از سویی در بخش تفکیک و دفن به دنبال راه اندازی کارخانه زباله سوز هستیم.
تفاهم های اولیه در زمینه احداث این کارخانه صورت گرفته که در صورت نهایی شدن این واحد در زمینه تولید برق از زباله و کمپوست فعالیت خواهد کرد، با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد.
همچنین بهسازی مبلمان شهری، اجرای نورپردازی بر اساس الگوی باغ های ایرانی- اسلامی و دفع آب های سطحی انجام خواهد شد و هم اکنون این پروژه ها در دست مطالعه هستند تا بی برنامه پیش نرویم.
راه اندازی مرکز مطالعات شهری که محلی برای گردهمایی نخبگان، کارشناسان و خبرنگاران می باشد و می تواند در ارایه دیدگاه ها و نقدها در راستای ارایه هرچه بهتر خدمات به شهروندان مفید واقع شود، یکی دیگر از اقدام های شهرداری اردبیل در دوره جدید است.

دیگر خودروهای شخصی اجازه ورود به محوطه شورابیل را نخواهند داشت

لطف اللهیان: شورابیل نگین اردبیل است و برنامه ای اساسی برای آن در نظر گرفته شده و با وجود اینکه فصل کاری نیست اما اقدام ها مشهود است؛ رینگ کنونی برای دوچرخه سواری تعریف شده و رینگی در مجاور آن برای پیاده روها در نظر گرفتیه ایم که امید می رود به زودی تکمیل شود.
رینگی نیز برای تردد خودروهای تفریحی تعریف خواهد شد و با تکمیل آن دیگر خودروهای شخصی اجازه ورود به محوطه شورابیل را نخواهند داشت.
رینگ خودرویی نیز با تامین پارکینگ و اقامتگاه تا هفته دولت ۱۳۹۵ افتتاح می شود و هم اکنون خاکبرداری در حال انجام است؛ پارک، کمپ و سرویس بهداشتی و سه ورودی از سه جهت شمال، جنوب و شرق برای مجموعه در نظر گرفته شده و هم اینک ۷۰ درصد زیرسازی ورودی از طرف نمایشگاه بین المللی انجام شده است.
از تجربه مشاور خارجی زبده برای این طرح بهره گرفته می شود که تجربه بین المللی داشته و همه موارد مورد نیاز را لحاظ خواهند کرد.

سرانه فضای سبز در اردبیل رضایت بخش نیست

شهردار اردبیل: هیچ اقدامی بدون در نظر گرفتن مسایل فنی و دیدگاه زیست محیطی انجام نخواهد شد چرا که این نهاد به دنبال افزایش سرانه فضای سبز به خصوص در محدوده شورابیل است.

در خیابان های اصلی شهر به جای درختان کهنسال به تدریج درختان مثمر جایگزین خواهد شد

هم اکنون سرانه فضای سبز در اردبیل رضایت بخش نیست، از این رو برنامه ریزی شده سال آینده حدود ۲۰ هکتار فضای سبز شهری افزایش یابد و بدین منظور از الگوی باغ های ایرانی و کاشت درختان مثمر استفاده خواهد شد.
در خیابان های اصلی شهر به جای درختان کهنسال به تدریج درختان مثمر جایگزین خواهد شد که این طرح همزمان با روز درختکاری آغاز می شود؛ همچنین اجرای ۲ باغ درختان را خواهیم داشت که طی سال آینده اجرا خواهد شد.
۲ باغ قرآنی پیش بینی شده و باغ موزه مفاخر در محدوده تپه نادری نیز در حال بررسی است.

ساماندهی بالیخلو اساسی است چرا که این رودخانه عنصری با ارزش برای شهر اردبیل محسوب میشود

لطف اللهیان: برنامه شهرداری از همان ابتدا در جهت پیشگیری از مسایل زیست محیطی از جمله آلودگی هوا و دیگر مسایل پیش رو بوده و از این رو مشاوری برای بررسی طرح ها از جنبه های زیست محیطی تعیین شده است.
طرح ساماندهی بالیخلو اساسی است چرا که این رودخانه عنصری با ارزش برای شهر اردبیل محسوب شده که نمی توان آن را به راحتی نادیده گرفت؛ برای احیای این رودخانه هزینه زیادی شده و جز حد فاصل خیابان عطایی تا ایستگاه سرعین و همچنین سیدآباد تا زرناس، سایر مسیر درون شهری بالیخلو ساماندهی شده است.
بهسازی این رودخانه اقدامی مناسب از سوی شهرداری بود و تا کنون همه هزینه ها از سوی این نهاد تامین شده است؛ اگر مشکلات زیست محیطی هم آنجا وجود داشته باشد، مجموعه هایی که نگرانی در این زمینه دارند بهتر است ورود کرده و در اجرا و هزینه ها مشارکت کنند.

شهرنشین ها در نهایت خود را متعلق به جامعه ندانسته، قوانین را رعایت نکرده و حتی باعث ایجاد مشکلات می شوند

شهردار اردبیل: حاشیه نشینی عامل های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داشته و نهادی مانند شهرداری در ایجاد و کنترل آن نمی تواند ورود کند اما جزو برنامه ریزی منطقه ای قرار دارد و این نهاد نباید در چنین مساله ای بی برنامه باشد.
پذیرش حاشیه نشین ها به برنامه ریزی کالبدی و فرهنگی نیاز دارد و شهرداری باید به فکر اسکان آنها باشد؛ در همین راستا صندوق زمین و مسکن برنامه ریزی اسکان حاشیه نشین ها را انجام خواهد داد که از این معضل در آینده پیشگیری می کند.

اثرگذاری فعالیت فرهنگی بسته به استمرار آن است

باید برای آموزش مهاجران نیز برنامه داشته باشیم تا شهرنشین به شهروند تبدیل شود چرا که شهرنشین ها در نهایت خود را متعلق به جامعه ندانسته، قوانین را رعایت نکرده و حتی باعث ایجاد مشکلاتی نیز می شوند؛ از این رو طرح ساماندهی حاشیه نشینی کالبدی و فرهنگی هم اکنون تهیه شده و در دستور کار قرار دارد.
در کنار این امر احداث خانه شهروند خانه مادر و کودک از جمله برنامه های شهرداری است که در زمینه توسعه فرهنگی شهرنشینان طی سال جاری به اجرا درآمد و چنین برنامه هایی در آینده نیز ادامه خواهد داشت چرا که اثرگذاری فعالیت فرهنگی بسته به استمرار آن است؛ مهاجرت ها استمرار دارد و باید فعالیت های متناسب نیز همین گونه مستمر و متنوع باشد نه اینکه در نقطه ای متوقف شود.


ایرنا: آقای حمید لطف اللهیان شهردار اردبیل، از وقتی که در اختیار ایرنا قرار دادید، سپاسگذاریم؛ مجالی برای طرح برخی مسایل از جمله حمل و نقل شهری در این مصاحبه مقدور نبود که در فرصتی دیگر به صورت اختصاصی به آنها پرداخته خواهد شد.
مصاحبه : محمد ملاحمزه زاده

منبع: ایرنا
خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها