ویژه از اخبار فرهنگی

روز طبیعت یا روز تخریب

روز طبیعت یا روز تخریب

۱۳ به در یا همان روز طبیعت از جمله ایامی هستند که ایرانیان جزء سنت های ماندگار و موثر خود به ویژه در کنار خانواده ها قرار داده اند این در حالی است رسم ۱۳ بدر را به بهانه کنار هم بودن در کنار خانواده ها به دامن طبیعت می روند.

تازه‌ترین ارسال‌ها به اخبار فرهنگی

روز طبیعت یا روز تخریب

۱۳ به در یا همان روز طبیعت از جمله ایامی هستند که ایرانیان جزء سنت های ماندگار و موثر خود به ویژه در کنار خانواده ها قرار داده اند این در حالی است رسم ۱۳ بدر را به بهانه کنار هم بودن در کنار خانواده ها به دامن طبیعت می روند.

استاد سلیم موذن زاده اردبیلی صبح امروز دار فانی را وداع گفت

به گزارش خبرنگار مهر، دقایقی پیش ودود مؤذن با اعلام خبر فوت مداح اهلبیت، از جاودانه شدن همیشگی لحن داوودی مؤذنزاده اردبیلی خبر داد.

سلیم مؤذنزاده اردبیلی در طول ۸۰ سال حیات خود مداحی اهلبیت کرده و از چهرههای ماندگار مداحی کشور بود.

وی که حنجره خود را وقف سیدالشهدا کرده بود بعد از خدمت بیشائبه در ترویج معارف دینی با لحن و نوای داوودی خود به دیار باقی شتافت.

نامگذاری یکی از میادین و یا خیابان های اردبیل به نام دکتر یوسف معماری

اصغری کلاسر هدف از پیشنهاد میدان و یا خیابان و به نام دکتر یوسف معماری افزود: دکتر معماری با دانش، وارستگی و مهر بي دريغش، مسيري جاودان را براي همه ما به جای گذاشته است و این پیشنهاد نامگذاری یکی از خیابان ها و یا میادین اردبیل، اندک تجلیل و پاسداشت از خدمات و محبت های وی است.

استانداری اردبیل جزو استانداری های برتر در توجه به توسعه فرهنگ ایثار وشهادت شناخته شد

غلامرضا یاوند عباسی، مشاور وزیر و مسوول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور در نامه ای به مجید خدابخش، استاندار اردبیل از قرار گرفتن استانداری اردبیل در ردیف استانداری های برتر از حیث توجه عملی به توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات رسانی عزتمند به ایثارگران خبر داد.

دولت ما بیداری لازم را ندارد

خسرو معتضد اظهار داشت: وقتی رسانه های ما در سکوت باشند و رادیو تلویزیون حقایق تاریخی را نگویند و از طرفی هم فرهنگ و ارشاد دست بی سوادان باشد، انتشار کتاب هایی چون “تاریخ نود ساله ی آذربایجان” هیچ تعجبی ندارد.

اقلام تبلیغاتی غیرمجاز در سطح شهر اردبیل امحا می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: از نخستین ساعات آغاز زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی، تمامی اقلام تبلیغاتی که در نقاط غیرمجاز شهر اردبیل نصب شدهاند، بر اساس قانون انتخابات امحا میشود.

💫 لزوم توانمندسازی سمن‌های استان

سازمانهای مردم نهاد و غیر دولتی فعال در استان اردبیل دوباره احیا شده اند و برنامه های ابتکاری و غیر ابتکاری اجرا می کنند. این سمن ها را میتوان به معنای واقعی کلمه توانمند و فعال کرد…

نویسنده: توحید مهدوی

حاج لطیف نباتی خیر نامی استان اردبیل درگذشت

حاج لطیف نباتی متولد ۱۳۱۹ اردبیل اقدام های مهمی در زمینه ایجاد صندوق های قرض الحسنه ، تعمیر و نگهداری امامزاده و بناهای متبرکه و باستانی ، کمک به خانواده های بی بضاعت ، کمک به آبرسانی و ساخت حمام و پل در روستاها ، توجه به فرهنگ و هویت ملی و مذهبی ، تاسیس و همکاری با موسسه های خیریه انجام داده بود.

😔 انسانیت تا هشتم اسفند ممنوع!

همسايه ها با بهزيستى شهرستان تماس گرفتند و ماجرای سوختن خانه اش را گفتند و از آنها خواستند این پیرزن تنها را در مرکز بهزیستی تحت پوشش قرار دهند. متاسفانه جوابی را که شنیدند این بود: ” وقت ادارى تموم شده فردا زنگ بزنيد”.

اجراي اين پروژه ميتواند به عنوان الگويي در ساير استانها مطرح باشد چرا که يک پروژه مشارکتي است که توانسته يک <<مجموعه تاريخي>> را حفظ و کاربري‌هاي جديد نيز کنار آن تعريف کند!!

در حالي تخريب حمام تاريخي «وکيل» اردبيل با هدف ساخت بازار وکيل به صورت شبانه انجام شد که با گذشت يک سال از افتتاح، اين مجموعه تجاري همچنان آغاز به کار نکرده است. به گزارش مهر، مهرماه سال گذشته مديرکل اوقاف و امور خيريه استان اردبيل از پيشرفت فيزيکي ۹۵ درصدي پروژهاي خبر داد که ماجراهاي متعدد داشته و گه گاهي با اعتراض کارشناسان و گاهي با نقد خود مديران همراه بوده است.

نحوه برگزاری آزمون استخدام علوم پزشکی

امروز آزمون استخدامی علوم پزشکی اردبیل موقع تحویل کیف ازدحام جمعیت خیلی زیاد بود طوری که ۲۰ دقیقه از شروع آزمون گذشته بود و عده زیادی موفق به تحویل کیف نشدند و کیف هاشون را در حیاط رها کردن و رفتند.

بعد ازمون هم بعد ساعتها نتوانستند کیف هارو تحویل صاحب های کیف بدهند، و درب محل نگهداری کیف هارو باز کردند وگفتند هرکس بیاد کیف خودش رو پیدا کنه.

علاوه بر این اعتراضات شدیدی هم به سوال های آزمون شد

استاندار اردبیل :در برخی از فضاهای نمازخانه‌ای شاهد انتخاب بدترین فضا برای برپایی این فریضه الهی هستیم

استاندار اردبیل از وضعیت نامطلوب برخی از مساجد در برپایی و اقامه نماز جماعت انتقاد کرد و خواستار بهبود شرایط و تعیین بهترین مکان برای اقامه نماز اول وقت شد.