معاون شهردار اردبیل:

اقلام تبلیغاتی غیرمجاز در سطح شهر اردبیل امحا می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: از نخستین ساعات آغاز زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی، تمامی اقلام تبلیغاتی که در نقاط غیرمجاز شهر اردبیل نصب شدهاند، بر اساس قانون انتخابات امحا میشود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شهرام لازمی زارع ظهر امروز در هفتمین جلسه کمیته صیانت انتخابات شهرداری اردبیل اظهار داشت: از نخستین ساعات آغاز زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی، تمامی اقلام تبلیغاتی که در نقاط غیرمجاز شهر اردبیل نصب شدهاند، بر اساس قانون انتخابات امحا میشود.

وی با اشاره به گلایهمندی و انتقاد برخی از کاندیداها از امحای اقلام تبلیغاتی نصب شده در نقاطی از سطح شهر که منع قانونی دارد، بیان کرد: شهرداری اردبیل به عنوان یکی از دستگاههای عضو کمیته امحای شهرستان، بر اساس قانون انتخابات و مصوبات کمیته امحای این شهرستان، مکلف به جمع آوری آن دسته از اقلام تبلیغات انتخاباتی است که در نقاطی خارج از نقاط قانونی تعیین شده نصب میشود.

لازم زارع با رد شایعه و ادعای دخالت و جانبداری شهرداری اردبیل در امور مربوط به تبلیغات انتخاباتی که از سوی برخی کاندیداها مطرح می شود، تصریح کرد: شهرداری هیچ گونه دخالتی در امر تبلیغات انتخابات نداشته و نخواهد داشت و هیچ گونه اقدامی نیز له یا علیه هیچ کدام از کاندیداها از سوی شهرداری اردبیل انجام نشده و تا آخرین ساعات تبلیغات انتخاباتی هم کاملا بیطرفانه به وظایف محوله قانونی خواهد پرداخت.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل با اشاره به وظیفه قانونی و عرفی شهرداری در ارتباط با ضرورت پیشگیری و ممانعت از آسیبرسانی به سیمای شهر افزود: شهرداری اردبیل از چند روز مانده به آغاز زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی با برنامهریزی دقیق و هماهنگ با مصوبات کمیته صیانت انتخابات شهرداری، نسبت به تعبیه جایگاههای لازم برای نصب اقلام تبلیغاتی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کرده است.

وی گفت: بنابراین از کاندیداها و طرفداران آنها انتظار میرود تا با در نظر گرفتن مصالح کلان و عمومی شهر و شهروندان، در فعالیتهای تبلیغاتی خود از نصب و الصاق هرگونه اقلام تبلغاتی در نقاطی غیر از نقاط قانونی پیشبینی شده، خودداری کنند.

لازمی زارع با تأکید بر اینکه اقدامات انجام شده برای امحای اقلام تبلیغاتی نصب شده در محلهای غیرمجاز تنها توسط شهرداری صورت نمی گیرد، اظهار کرد: شهرداری به عنوان یکی از دستگاههای عضو کمیته امحا که متشکل از سایر دستگاههای مسئول نظیر فرمانداری، دادگستری و نیروی انتظامی است، در این راستا و هماهنگ با سایر دستگاههای مسئول و عضو کمیته امحا، به وظایف محوله قانونی میپردازد.

منبع: تسنیم

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها