محمد اصغری کلاسر مطرح کرد

نامگذاری یکی از میادین و یا خیابان های اردبیل به نام دکتر یوسف معماری

اصغری کلاسر هدف از پیشنهاد میدان و یا خیابان و به نام دکتر یوسف معماری افزود: دکتر معماری با دانش، وارستگی و مهر بي دريغش، مسيري جاودان را براي همه ما به جای گذاشته است و این پیشنهاد نامگذاری یکی از خیابان ها و یا میادین اردبیل، اندک تجلیل و پاسداشت از خدمات و محبت های وی است.

محمد اصغری کلاسر گفت: میبایست از مفاخر و بزرگ مردانی که در بستر خاک ایران زمین پرورش یافتند و بالندگی ایجاد کردند، قدردانی کرد و از یاد و نام آنها هویتی برای نسلهای آینده ساخت تا آنها بتوانند خودشان را بیابند و آیندهای زیبا برای کشور بسازند. وظیفه ما است که شهر را با تمام ظرفیتها و هویتهایش نشان دهیم و افرادی که با خدمات خود موجب استواری این کشور شدهاند را به همگان بشناسانیم.

نویسنده اردبیلی تصریح کرد: پزشكان بزرگي چون دکتر معماری با ايجاد يك رابطه معنوي با بيمار خود تلاش ميكنند كه بيماران در طول درمان شاداب باشند و فقط به درمان فكر كنند. باعث مباهات است که نام این عزیزان را بر خیابانهای شهرمان ببینیم. اميدواريم با افزايش همكاري شهرداري با خيريهها وسازمانهاي مردم نهاد ظرفيت‎‎هاي اجتماعي بیشتری فعال شود.»

اصغری کلاسر افزود: دانش، عمل نیک و اخلاق پزشکی از میراث دکتر معماری است که این خصوصیات باعث شده تا این پزشک حاذق و خیر محبوب قلب مردم گشته است.کمتر کسی را می توان یافت نام دکتر یوسف معماری را نشنیده باشد و یا از کارهای نیکوکارانه و خیرخواهانه وی آشنا نباشد. دکتر معماری که در سال ۱۳۲۰ در محله پیرعبدالملک در خانواده مذهبی متولد شده است. دکتریوسف معماری در دوره تحصیلی دانشگاه در تهران با دکتر نصر و بابا صفری آشنا شد و بعداز مدتی با همکاری این دو نفر در صندوق قرض الحسنه دانشجویی را بنا نهادند که در حد امکان به دانشجویان نیازمند مساعدتی بنمایند . بعد از مدتی که به اردبیل بازگشت ، مطب خودرا در کوچه سرچشمه دایر نمود و از آن روز بیماران بسیاری به مطبش مراجعه می نمودند و هر روز بر تعداد بیمارانش اضافه می شد. برخود مناسب ،خلق و خوی مهربان و انسان دوستانه دکتر معماری باعث شد تا بیماران بسیاری به مطب وی مراجعه نمایند. بعد از آن که دکتر معماری، مطب چشم پزشکی خود را در خیابان سیمتری دایر کرد آن خیابان در میان مردم به خیابان دکتر معماری معروف شده بود. او بسیاری از بیماران خود را رایگان معاینه می کرد و مورد عمل جراحی قرار می داد. عشق به مردم و تلاش برای خدمت به نیازمندان در درون این مرد می جوشید. این عشق از ابتدای زندگی او همراهش بوده است.

نویسنده اردبیلی گفت: دکتر معماری در سال های پیش از انقلاب به درخواست مردم در انجمن شهر نامزد و انتخاب می شود ،در این انجمن که دکتر جلایی و دکتر منافزاده هم حضور داشتند با همکاری یکدیگر دکتر نایبی را به عنوان شهردار اردبیل انتخاب نمودند که این انتخاب باعث خدماتی در اردبیل شد که موجبات پیشرفت اردبیل را به وجود آورد .دکتر معماری علاوه بر چشم پزشکی و طبابت، فعالیت های فرهنگی خود را نیز با جدیت ادامه می دهد. اولین کتابی که از دکتر معماری چاپ شده است مجموعه شعری در یاد و نام ائمه معصومین(ع) می باشد، وی با همکاری حاج لطیف نباتی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مجامع خیریه و بنیادهای نیکوکاری و نهادهای فرهنگی فعالیت های پرثمر و ارزشمندی در جهت آبادی و آبادانی شهر انجام داده اند.

اصغري كلاسر گفت : دکتر معماری فطرتاً خیرخواه و خیراندیش و نیکوکاری قابلاحترام ،زمان و مکان و روز و شب در راه انجام کار خیر و گره گشایی، برایش مطرح نبوده او هیچگاه انتظار تشکر و قدردانی از کسی را نداشته و ندارد. کارهای مردمی و اجتماعی و خیر دکتر معماری قابل شمارش نیست و در آمار و ارقام نمیگنجد و نیاز است ،کمک به محرومین بهعنوان الگویی کمنظیر در اردبیل و به حق بایستی از وی بهعنوان سمبل نیکوکاری و نیکاندیشی یاد نمود تا آیندگان بدانند چنین مرد بینظیری در برههای از زمان میزیسته و به پیروی از چنین انسانهای خوشنام دنباله روی آنان باشند.

اصغری کلاسر تصریح کرد: با این اوصاف داشتن چنین شخصی در شهری چون اردبیل افتخار و به خاطر تشویق و ترغیب و الگوبرداری شهروندان از این پزشک حاذق و خیر و نیک اندیش دوستداشتنی به نظر بنده نیاز است مسئولین و بانیان شهر ، مخصوصا شهردار و اعضای شورای شهر اردبیل و برای اینکه این شیوه خداپسندانه ماندگار و درب خیر و خیرات همیشه باز باشد پیشنهاد می نمایم یکی از میادین و یا خیابان های اردبیل را به نام دکتر معماری نامگذاری کنند.

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها