حجت الاسلام عاملی در جمع مردم تبریز

اگر وهابیت پاسخ 40 سوال مرا دهد وهابی می‌شوم!/ ای کاش در وزارت خارجه مسئولیتی داشتم و جواب تهاجمی به اتهامات غرب می‌دادم

آرزو می کردم در وزارت خارجه مسئولیتی داشتم و با دلیل و مدرک پاسخ تهاجمی به اتهامات غرب می دادم.

به گزارش آناج، حجت الاسلام سید حسن عاملی در مسجد آیت الله انگجی تبریز با بیان اینکه اسلام ناب محمدی و سکولار با یکدیگر تناقض دارد، ابراز کرد: سکولاریسمها بر این عقیدهاند کسی که در مسجد و حسینیه است نمیتواند در جامعه و اقتصاد نقشی ایفا کند و این همان فکر جدایی دین از سیاست است.

وی ادامه داد: عشق و محبتی که در وجود آدمی شخصیت ایجاد نکند به منزله کفر است و عبادتی که اطاعت را در پی نداشته باشد چیزی جز هوس نیست.

امام جمعه اردبیل تمام ارکان دین را جلوهای از غیرت الله دانست و اظهار داشت: غیرت الله همچنانکه بشریت را به رهبران ناصالح واگذار نمیکند، ملت را نیز به دست گرگها نمیسپارد.

وی افزود: خداوند تحمل ذلالت بشر را ندارد چراکه ما هرچه هستیم از خالق هستیم؛ بشری که پروردگار را به ربوبیت قبول نکند از وادی عبودیت رانده میشود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنایات آل سعود در یمن، عنوان کرد: کسانی که جان هزاران کودک را در اقصی نقاط دنیا میگیرند و یک والی در کنفرانس اسلامی جرأت اعتراض ندارد به امید خدا رفتنی هستند.

وی متذکر شد: قدرتهاهی امروزی دنیا در برابر هیچ کسی پاسخگو نیستند و کسی جرأت محاکمه آنها را ندارد اما روزی فرا میرسد که غیرت الله با ظهورش این عالم را عاقبت بخیر میکند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اعلام اینکه اگر در سوریه حضور نداشته باشیم یک لشکر جرار وارد عراق میشود، عنوان کرد: دشمن 50 میلیون نفر داعشی تربیت داده تا در صورت مهیا شدن فرصت خون شیعیان را جاری کنند.

وی اذعان داشت: بنده 40 سوال از وهابیت پرسیدهام که اگر به آنها جواب دهند، وهابی خواهم شد. امروز دیپلماسی پول لکه ننگی بر پیشانی سازمان همکاریهای اسلامی نهاد و ما علناً دیدیم برخی کشورها درصدد تامین منافع غرب و رژیم صهیونیستی هستند.

این استاد اخلاق با انتقاد از سیاستهای اردوغان در قبال سوریه، بیان کرد: بر اساس روایات ظهور امام زمان(عج) بسیار نزدیک است و به تعبیر راویان، غیرت الله در عراق با ترکهایی که به سوریه و عراق تجاوز کردند مبارزه خواهد کرد.

وی توضیح داد: مقصود این روایت سران تُرک است که با رومیان همپیمان خواهند شد وگرنه غیرت و بصیرت ترُکها بیهمتا است و شخصیتهای تُرکی همچون علامه طباطبایی و امینی افتخار ما هستند و در تاریخ اسلام بینظیر میباشند.

حجت الاسلام عاملی در تبیین فتنههای آخرالزمان، تشریح کرد: سیطره فرهنگی و سیاسی رومیان(استکبار جهانی) بر بلاد اسلامی آخرین و سختترین فتنه ظهور خواهد بود؛ در این فتنه کار بد در خیابانها انجام و حقه بازیها عیان خواهد شد.

وی افزود: دجال همان استکبار جهانی و نماد مکر و حیله است، فرزندان دجال از عمل نامشروع به وجود آمده و بلاد اسلامی را مفت میفروشند.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اتهامات حقوق بشری غرب علیه ایران، ابراز داشت: ای کاش در وزارت خارجه مسئولیت داشتم و جواب اتهامات اتحادیه اروپا را با دلیل و مدرک تهاجمی پاسخ میدادم.

وی تصریح کرد: کارنامهی غربیها در حوزه حقوق بشر به حدی ننگین است که نباید ادعای نقض حقوق بشر را در ایران مطرح کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فرهنگ غربی در کشورهای اسلامی و ایران سیطره یافته است، هشدار داد: چنانچه با این تهاجمها مقابله نشود فرهنگ اسلامی تضعیف خواهد شد، متاسفانه مسئولین فرهنگی کشور هیچ برنامهای برای مبارزه با این نوع تهدیدات ندارند.

وی اضافه کرد: در کشور بعضا کسانی در حوزه فرهنگی مسئولیت بر عهده میگیرند که تجربه کافی ندارند؛ در همین مجلس دهم خواهیم دید افراد قدرتمند تمام کمیسیونها را پر میکنند و افرادی که در عرصه فرهنگی سررشتهای ندارند کمیسیون مربوطه را تصدی میکنند.

عاملی علت ایجاد فضای فرهنگی فعلی را واگذاری امور به اشخاص سیاسی دانست و اظهار داشت: شرایط بر سلایق مدیران حواله شده و اصول معینی در حوزه فرهنگ رعایت نمیشود.

وی در پایان خواستار عدم دامن زدن به مباحث قومیتی و نژادی شد و اضافه کرد: اسرائی لبرای اختلاف افکنی در میان اقوام 500 نفر را اجیر کرده است و ما با کمال تاس فآثار آن را در شهرهایی مثل تبریز میبینیم؛ بااین حال مسئولین برنامهای برای مصونسازی فرهنگ ندارند.


منبع: آناج

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها