احتمال ارائه لیست های جدید از طرف اصولگرایان

📜 مغایرت کاندیداهای لیست اصولگرایان با نظر ائتلاف احزاب اصولگرا

نامدار: لیست ائتلاف اصولگرایان برآیند نظر احزاب و چهره های متنفذ است

در حالی که عصر روز شنبه هوشنگ نامدار دبیر و سخنگوی مجموعه موسوم به « شورای عالی ائتلاف اصولگرایان استان اردبیل » از نهایی شدن لیست اصولگرایان و تعیین کاندیداهای مورد حمایت خبر داد، دبیران برخی احزاب اصولگرا می گویند تعدادی از کاندیداهای لیست مذکور با نظر ائتلاف احزاب اصولگرا مغایرت دارد.

به گفته وی لیست مورد حمایت ائتلاف اصولگرایان در حوزه های انتخابیه پنج گانه استان عبارتند از:

حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین: صدیف بدری، منصور حقیقت پور و مصطفی افضلی فرد

حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار: امیدعلی رعنایی

حوزه انتخابیه گرمی: ولی اسماعیلی

حوزه انتخابیه خلخال و کوثر: بشیر خالقی

حوزه انتخابیه مشگین شهر: محمود عباس زاده

کوهی: لیست اعلام شده مورد تایید ائتلاف احزاب اصولگرا نیست

و اما کلام ا… صفری دبیر جبهه پایداری استان اردبیل در گفتگوی کوتاه با تابناک اردبیل ضمن تایید تفاوت حقوقی ائتلاف احزاب اصولگرا با مجموعه موسوم به شورای عالی ائتلاف اصولگرایان که دیروز لیستی را منتشر کرده اند ، از رد یا تایید لیست مذکور خودداری کرد و پاسخگویی به این موضوع را به بعد از نشست دبیران احزاب اصولگرا و رایزنی با تهران موکول کرد. در عین حال حبیب کوهی دبیر جبهه ایستادگی و رئیس ائتلاف احزاب اصولگرا به تابناک اردبیل گفت: لیستی که دیروز از طرف مجموعه ای موسوم به « شورای عالی ائتلاف اصولگرایان استان اردبیل» اعلام شده است با لیست « ائتلاف احزاب اصولگرا» مغایرت دارد و مورد قبول ما نیست و به عنوان مثال در رای گیری دبیران و نمایندگان احزاب اصولگرا ، اکبر نیکزاد بیشترین رای را آورده بود حال آنکه اسمی از او در لیست اعلام شده برده نشده است.وی در توضیح این موضوع گفت: لیست ارائه شده از طرف ائتلاف اصولگرایان که دیروز از طرف آقای نامدار اعلام شد، مربوط به نظر جمعی از اشخاص است و نه احزاب، در حالی که طبق قاعده کار سیاسی لیست انتخاباتی بایستی توسط احزاب اعلام شود نه اینکه تعدادی شخص ولو با گرایش اصولگرا دور هم جمع شوند و پشت اتاق های در بسته از طرف دیگران تصمیم بگیرند. کوهی تصریح کرد: لیستی که آقای نامدار اعلام کرده است ربطی به نظر احزاب ندارد بلکه جمعی از مدیران سابق اصولگرا و افراد متنفذ دور هم جمع شده اند و در نهایت این لیست را اعلام کرده اند و ساز و کار تشکلاتی و حرفه ای در معرفی این لیست برای ما معلوم نیست.


رئیس جبهه ایستادگی استان اردبیل افزود:

بنده ضمن احترام به نظر افرادی که لیست مربوط به ائتلاف موسوم به اصولگرایان را منتشر کرده اند ، قصد رد یا تایید لیست آنها را ندارم اما به صراحت اعلام می کنم که به عنوان دبیر یک تشکل فعال اصولگرا عضو رای دهنده به لیست منتشره نبوده ام و اصولا از آنجایی که اشخاص در فرآیند انتخابات می آیند و می روند و پاسخگوی افکار عمومی نیستند ، این حق و وظیفه احزاب است که کاندیداهای مورد حمایت خود را به مردم اعلام کنند و به صورت شفاف پاسخگوی عملکرد خود باشند.

در عین حال دکتر بهبود معصوم زاده فعال اصولگرا و از چهره های مستقل نیز در گروه های مختلف شبکه های اجتماعی اعلام کرده است جمعی از فعالان مستقل اصولگرا لیست ارائه شده را قبول ندارند و به زودی لیست جدیدی منتشر می کنند.

همچنین یکی از کاندیداهای شهرستانی که عصر دیروز نامش در لیست ائتلاف اصولگرایان به عنوان کاندیدای مورد حمایت منتشر شده بود در تماس با تابناک اردبیل خواست فعلا نامی از وی در چارچوب لیست مذکور منتشر نشود؟!

هوشنگ نامدار ، دبیر و سخنگوی مجموعه موسوم به « شورای عالی ائتلاف اصولگرایان استان اردبیل » در گفتگو با تابناک اردبیل در پاسخ به موارد یاد شده گفت: لیستی که دیروز از طرف این ائتلاف اعلام شد هم شامل برآیند احزاب اصولگرا و هم شامل نظر مجموعه ای از چهره های اصولگرای متنفذ استان است و احزاب اصولگرا هم جزوی از این مجموعه هستند و اخلاقا هم قول داده اند لیست مستقل ندهند.

وی گفت: اگر کاندیدایی نمی خواهد نامش صراحتا در لیست اصولگرایان بیاید به خاطر این است که می خواهد آرای افکار دیگر را هم جذب کند و بنده نیز اگر اسمی از کاندیدایی برده ام صرفا نظر تشکیلات بوده است.

با این حال حبیب کوهی رئیس جبهه ایستادگی در پاسخ به این گفته های نامدار به تابناک اردبیل گفت:

اصولا کسی در ارائه لیست مذکور نظر آنها به عنوان یک تشکل فعال اصولگرا را نپرسیده است و ما در آخرین جلسه تعیین کننده ائتلاف مذکور به دلیل اعتراض به ساز و کار آنها حضور نیافتیم و اکنون نیز ضمن اعتقاد به وحدت و قبول برخی اعضای متنفذ عضو مجموعه موسوم به « شورای عالی ائتلاف اصولگرایان استان اردبیل » ، حق احزاب اصولگرا به عنوان نهادهای شفاف و قانونی برای ارائه لیست جداگانه را محفوظ می دانیم و در تهران نیز این احزاب شناسنامه دار اصولگرا هستند که با هم ائتلاف می کنند نه افراد بعضا ناشناخته و غیر شفاف برای افکار عمومی.

وی تصریح کرد:

لیست ارائه شده ایراداتی دارد، به عنوام مثال زمانی که یکی از کاندیداهای شهرستانی مورد حمایت از حضور شفاف در لیست مذکور اکراه دارد ، نمی شود به زور نام او را در لیست مورد حمایت اصولگرایان قرار داد.

کوهی تصریح کرد:

ما در جبهه ایستادگی به عنوان یک تشکل اصولگرا با مشی معتدل به دنبال ارائه یک لیست منطقی و مورد حمایت افکار عمومی هستیم و پس از مشورت با شورای مرکزی جبهه در تهران ، نظر نهایی خود را اعلام خواهیم کرد.

منبع: تابناک

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها