استاندار اردبیل در خلخال مطرح کرد

روز های خوبی در انتظار مردم است

به گزارش خلخال زر مجید خدابخش روز پنچشنبه در جمع مردم خلخال افزود: این دوران شرایط ویژه ای در کشور و استان اردبیل ایجاد کرده و با استفاده از فرصت های بوجود آمده می توان به رفع مشکل ها و حرکت در مسیر توسعه اقتصادی امیدوار بود.
وی با تاکید برتلاش مسوولان اجرایی استان برای جذب سرمایه گذاربخش خصوصی افزود: درشرایط فعلی بیشترین انرژی صرف توجیه و هدایت مدیران اجرایی در رفع مسایل و مشکلات سرمایه گذاران و تسهیل روند سرمایه گذاری می شود.
او اضافه کرد: در گذشته متاسفانه برخی نگاه های منفی در باره سرمایه گذاری در این استان مستعد و غنی وجود داشته و تلاش مدیریت عالی استان تبدیل این نگاه به دیدگاهی مثبت و واقعی تر می باشد.
وی با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران ، بیان کرد: سهم استان اردبیل از این خدمات در مقایسه با دیگر استانها کمتر می باشد و انتظار می رود با نگاه ویژه مسوولان این تفاوت همچنان کمتر گردد.
وی با اشاره به شاخص های پایین توسعه دراستان گفت: دربین شهرستان های استان نیزسهم شهرستان خلخال پایین تر از دیگر مناطق استان است .
استانداراردبیل با بیان اینکه درآمد سالانه یک واحد صنعتی دراستان های دیگر با درآمد یک سال کشاورزی استان اردبیل برابری می کند، اظهار کرد: در گذشته طرح های توجیهی مناسبی برای توسعه صنعتی استان ونیزشهرستان خلخال ارایه نشده است .
به گزارش ایرنا، درسفرامروزاستانداراردبیل به خلخال بهره برداری همزمان از۵۸ طرح وپروژه عمرانی واقتصادی شهرستان با اعتباری بالغ بر۳۰۰ میلیارد ریال آغاز شد .
این طرح ها شامل اجرای طرح های آبیاری تحت فشاردرسطح اراضی کشاورزی شش روستا، عمران شهری ، عمران روستایی، طرح های هادی روستایی و۸ طرح تولیدی وصنعتی است که از۳۰۰ میلیارد ریال اعتبارهزینه شده برای اجرا وتکمیل این طرح ها سهم واحدهای صنعتی ۱۲۵ میلیارد ریال است .
همچنین با حضوراستانداراردبیل مسایل ومشکلات صنعتگران وصاحبان ۱۲ واحد تولیدی وصنعتی ونیزسرمایه گذاران بخش خصوصی بررسی وبرای ادامه پروژه های اقتصادی نیمه کاره، ارایه تسهیلات بانکی ، تامین سرمایه درگردش واحد های صنعتی و خدماتی مشکل تصمیم های لازم اتخاذ شد.

منبع: خلخال زر

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها