سرعین در مسیر تبدیل شدن به نخستین پیاده شهر گردشگری ایران

رضا زنده دل عصر جمعه در سومین هفته از جشنواره زمستانی سرعین افزود: برای راه اندازی این فضا و بستر مناسب برای حضور گردشگران تلاش و جدیت چندین ساله انجام شده و با همکاری صنوف و همراهی مردم این امر سال آینده تحقق پیدا می کند.
براساس این طرح قرار است با ایجاد پیاده رو و سنگ فرش کردن آن محلی برای پیاده روی گردشگران ایجاد شود ، ضمن اینکه از ورود خودرو به هسته شهر نیز جلوگیری خواهد شد.
شهردار سرعین با بیان اینکه در توسعه گردشگری مبنا بر حضور سرمایه گذاران و مدیریت درست شهری است، افزود: با مطالعاتی که در حوزه مدیریت شهری شده تلاش بر این است تا در یک برنامه دقیق و منسجم توسعه گردشگری در سرعین رونق و توسعه ای مضاعف یابد.
وی به برگزاری سومین جشنواره زمستانی سرعین اشاره کرد و ادامه داد: در سال های گذشته بستر برگزاری این جشنواره فراهم شده و امروز این جشنواره با کیفیت مناسب برگزار می شود.
یذری دبیر جشنواره زمستانی سرعین نیز در این آیین گفت: در سه هفته اجرای برنامه های ویژه جشنواره ۳۰ هزار نفر گردشگر از برنامه های جشنواره استفاده کرده اند و حدود ۶۰ درصد ظرفیت واحدهای اقامتی این شهر گردشگری نیز در این روزها پر شده است.
علیرضا حیدری رییس امور آب سرعین نیز گفت : در دامنه های سبلان بیش از سه هزار دهنه چشمه آب آشامیدنی، ۸۰ آبگرم و ۵۰ چشمه آب سرد وجود دارد که دارای خواص بی نظیر درمانی هستند.
وی بیان کرد: در شهرستان سرعین ۴۰ آبگرم معدنی وجود دارد که ۱۰ مورد آن مشهور تر می باشد.
به گزارش ایرنا ، در سومین ویژه برنامه جشنواره زمستانی سرعین که بیش از پنج هزار نفر در آن حضور داشتند گوشه های از آیین ازدواج عشایری منطفه باز آفرینی شده و بازیگران و خوانندگان کشوری به اجرای برنامه پرداختند.

منبع: ایرنا

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها