رضاییان: برای جذب احمدزاده هیچ رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی مرتکب نشدیم

احمدزاده حتی عنوان کرد حتی اگر به ملوان هم نیاید دیگر به عنوان سرمربی در تیم شهرداری اردبیل به کارش ادامه نمی دهد

مدیرعامل باشگاه ملوان گفت: برای به خدمت گرفتن احمدزاده و امضای قرارداد با او هیچگونه رفتار غیرحرفه ای و غیراخلاقی از سوی باشگاه ملوان رخ نداد.

مسعود رضاییان در خصوص اظهارات مدیرعامل باشگاه شهرداری اردبیل مبنی بر اینکه احمدزاده بدون هماهنگی و فسخ قرارداد این باشگاه را ترک کرده و با باشگاه ملوان قرارداد امضا کرده است، اظهار داشت: من شب گذشته در برنامه 90 اظهارات مدیرعامل باشگاه شهرداری اردبیل را شنیدم و دوبار با موبایل فردوسی پور تماس گرفتم که یکی از همکارانش پاسخ داد و گفت که به دلیل محدودیت زمانی امکان آوردن شما روی خط برنامه نیست، در حالی که فکر می کنم این موضوع حق باشگاه ملوان بود که توضیحاتش را ارائه دهد.

وی افزود: مدیرعامل باشگاه شهرداری اردبیل درست گفته و هیچگونه تماسی با وی در مورد احمدزاده گرفته نشده است چون رئیس هیئت مدیره باشگاه ما با رئیس هیئت مدیره باشگاه شهرداری اردبیل که شهردار شهر اردبیل نیز هست، صحبت کرد. به غیر از دنیامالی رئیس شورای شهر انزلی و شهردار انزلی نیز با رئیس هیئت مدیره باشگاه شهرداری اردبیل گفتوگو کردند و او نیز در پاسخ به دنیامالی گفت که این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه ملوان تاکید کرد: ما هیچگونه مذاکره ای به صورت رسمی با احمدزاده نداشتیم. ما هیچگاه در مصاحبه های خود اسم احمدزاده و یا پورغلامی را نیاورده و اعلام کردیم که گزینه های مدنظر ما دو گزینه بومی هستند که سابقه کار در ملوان را دارند، البته یکی از همکاران ما به طور غیررسمی با احمدزاده صحبت کرد که او هم اعلام کرد پیوستنش به ملوان و جدایی از شهرداری اردبیل بستگی به نظر مسئولان تیم شهرداری دارد.

معاون اجرایی باشگاه شهرداری اردبیل به ما گفت که برگه استعفای احمدزاده به عنوان فسخ تلقی شده و شما می توانید آن را به سازمان لیگ ارائه دهید، اگر هم مشکلی بود در این زمینه با ما تماس بگیرید

رضاییان ادامه داد: در خصوص جدایی احمدزاده از باشگاه شهرداری اردبیل باید بگویم در آخرین بازی که او به عنوان سرمربی شهرداری اردبیل بود، هواداران این تیم به وی فحاشی شدیدی کردند که او هم به این دلیل از سمت خود استعفا داد. احمدزاده حتی عنوان کرد حتی اگر به ملوان هم نیاید دیگر به عنوان سرمربی تیم شهرداری اردبیل به کارش ادامه نمیدهد.

وی تصریح کرد: پس از این موضوع احمدزاده استعفای خود را تحویل مسئولان باشگاه شهرداری اردبیل داد. زمانی که ما تقاضای فسخ قرارداد احمدزاده را از باشگاه شهرداری کردیم آنها شماره فکس باشگاه را گرفتند تا فسخ قرارداد او را برای ما ارسال کنند اما به جای برگه فسخ، برگه استعفای احمدزاده را که ممهور به مهر باشگاه شهرداری اردبیل و امضای مسئول باشگاه بود برای ما فکس کردند. پس از این موضوع ما با آنها تماس گرفته و گفتیم ما فسخ قرارداد احمدزاده را میخواهیم اما شما برگه استعفای او را برای ما فکس کردید که معاون اجرایی باشگاه شهرداری اردبیل در پاسخ به ما گفت که همین به عنوان فسخ تلقی شده و شما می توانید آن را به سازمان لیگ ارائه دهید، اگر هم مشکلی بود در این زمینه با ما تماس بگیرید.

همه حق دارند از حق و حقوق خود دفاع کنند و حتی برای گرفتن حقشان نیز شکایت کنند که باشگاه شهرداری اردبیل نیز از این قاعده مستثنی نیست

این تماس در حالی توسط احمدزاده که پیش من بود، گرفته شد با معاون اجرایی باشگاه شهرداری اردبیل صحبت می کرد که تلفن را روی بلندگو گذاشته بود. مدیرعامل باشگاه ملوان در ادامه گفت: ما هم براساس ارائه این برگه به سازمان لیگ توانستیم قرارداد احمدزاده را ثبت کنیم تا برای او کارت بازی صادر شود. در مجموع مطمئن باشید برخلاف آنچه که فردوسی پور می گوید باشگاه ملوان هیچگونه رفتار غیرحرفه ای و غیراخلاقی برای به خدمت گرفتن احمدزاده و امضای قرارداد با او انجام نداد. رضاییان خاطرنشان کرد: آقای فردوسی پور می گوید در کجای دنیا بدین شکل قرارداد توسط مربی یک طرفه فسخ می شود. بگذارید من برای شما مثالی بزنم. اگر اشتباه نکنم در ژانویه سال 2006 فرانچیچ سرمربی تیم فولاد بود که تیم ما را رها کرد و به کشور خود بازگشت. این موضوع باعث شد تا دو طرف از یکدیگر شکایت کنند. در نهایت فیفا ما را محکوم کرد که باید حق و حقوق فرانچیچ تا زمانی که در تیم فولاد کار کرده را پرداخت کنیم و این مربی را به دلیل آنچه که در بند قراردادش آمده بود، مبنی بر اینکه اگر باشگاه یا سرمربی قرارداد خود را یک طرفه فسخ کنند، 50 هزار دلار باید خسارت بدهند را نیز محکوم کرد. در نهایت دو طرف روی یک مبلغی به توافق رسیده و این فسخ صورت گرفت. من از قوانین فیفا به خوبی آگاه هستم. باید در نظر بگیریم که برخی شرایط در قراردادها قید می شود که هم مربی و هم باشگاه باید به آن متعهد باشند. وی ادامه داد: ضمن اینکه همه حق دارند از حق و حقوق خود دفاع کنند و حتی برای گرفتن حقشان نیز شکایت کنند که باشگاه شهرداری اردبیل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

منبع: ابرار ورزشی

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها