سجاد پارسی مربی فوتبال

​تحلیل فنی بازی شهرداری اردبیل و گل گهر سیرجان

در هفته سی یکم بازیهای لیگ یک کشور شهرداری اردبیل در حالی پا به میدان می گذاشت که وضعیت مناسبی را در جدول تجربه نمی کند.

بازی در اردبیل برگزار می شد پس انتظار میرفت شهرداری اردبیل در مقابل تیم رده سیزدهمی گل گهر سیرجان حجومی بازی کند.


ترکیب تیم شهرداری اردبیل:

وحید کارگر، نصرت غنی زاده، محمد برجلو، علیرضا علیزاده، پیمان مرادزاده، رضا معقولی، شهریار شیروند، فرزاد رحیمی، پیمان رنجبری، سجاد عرفانی و علیرضا قاسمی


ترکیب تیم گل گهر سیرجان :

مجید غلامی، کاوه زنگیان، محمدرضاجانی پور، حکمت فولاد پور، حمزه مظفری، مهرداد عبدی، مجید جلالی فر، آرمان اکوان، مهرداد آوخ، حسین رسولی و اسماعیل کیانی

شیخ لاری با سیستم ۳_۴_۳ تیم شهرداری را وارد بازی کرده بود وی با قراردادن علی علیزاده در کنار نصرت غنی زاده و محمد برجلو و بازی کردن با ۳ دفاع مرکزی، باعث مستحکم تر شدن عمق خط دفاعی و مانع ضد حملات مهاجمان سرعتی و تکنیکی گل گهر بود.

نامجو مطلق نشان داد صرفا برای دفاع کردن برای اردبیل نیامده است و با سیستم ۱_۳_۲_۴ تیمش از اول بازی توسط حسین رسولی در جناح راست ، اسماعیل کیانی در جناح چپ و مهرداد آوخ مهاجم نوک از جلو بازی تحت فشار را مد نظر قرار داده و در لحظاتی نیز بخوبی با حمایت مهرداد عبدی و حمزه مظفری بموقع و با سرعت پرس می کردند.


نیمه اول:

نسخه شیخ لاری جواب نداد.!

تغییر در نوع تمرینات ، شکل تیمی ، چینش بازیکنان ، برای این بازی مفید واقع نشد و باعث شد شاهد بازی بی کیفیتی از شهرداری باشیم .هرچند که بکار نگرفتن مجید خدا بنده لو ، محمد نزهتی،مهدی واثق و حامد آقایی در این بازی جای سوال دارد؟!

پرس خوب تیم گل گهر از جلو و برتری عددی در میانه زمین بطوری که همیشه شاهد بازی ۳در مقابل ۲ در مرکز زمین بودیم ، ترکیب سه هافبک فیزیکی ،قدرتی وتکنیکی گل گهر (عبدی ، مظفری و جلالی پور) ، بازیسازی و حفظ توپ را برای دو هافبک فانتزی و خلاق شهرداری مشکل کرده بود .

نیاز به یک هافبک دفاعی مثل مهدی واثق بخوبی در بازی حس می شد بازیکنی که میتوانست در کنار مراد زاده و معقولی با تخریب بازی حریف و توپ گیری ، فضا را برای پیشرفت در زمین حریف و بازیسازی این دو هافبک میسر کند.

در ۱۵ دقیقه آخر نیمه اول شهرداری اردبیل خوب بازی کرد بطوری که پاس خوب نصرت غنی زاده را معقولی با بی دقتی از دست داد.حاصل چند پاس خوب پیمان مرادزاده به رنجبر و قاسمی دو خطا و سه کرنر برای شهرداری اردبیل بود.که با بی دقتی از این موقعیت ها استفاده نکردند. سانتر فوق العادهای فنی شهریار شیروند را محمد برجلو با سر به بیرون زد. بر خلاف جریان بازی دریک ضد حمله خطای بی مورد علیرضا قاسمی تنها موقعیت گل ، گل گهر سیرجان بود، روی ارسال بروی دروازه و سردرگمی بازیکنان شهرداری حمزه مظفری را در موقعیت گل قرار داد و این بازیکن با تجربه،اولین گل بازی را ثبت کرد.

در دقایق آخر بازی اشتباه کاوه زنگیان مدافع گل گهر پیمان رنجبر را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد که تیرک دروازه مانع مساوی شدن بازی شد. پیمان رنجبر با دوندگی و جایگیری خوب با پاسهای مراد زاده چند موقعیت خوب را مهیا کرد ، ولی دروازبان گل گهر مجید غلامی بخوبی شوتهای رنجبر را مهار کرد.


نیمه دوم :

نیمه دوم را شهرداری اردبیل با تعویض معنادار شهریار شیروند با محمد سیا که بیش از دوماه از تمرینات این تیم دور بود شروع کرد.

و تیم گل گهر با همان ترکیب نیمه اول در بازی بود.

بازی بیشتر در میانه میدان ادامه داشت و تیم گل گهر با فشردگی خاصی در بین خطوط تیمی و عقب نشینی نسبی،با حفظ توپ و تعلل در جریان بازی قصد مدیریت بازی و حفظ نتیجه را در برنامه داشت.

در حالی که اگر شهرداری اردبیل به ۳ امتیاز بازی فکر میکرد میبایست ، در فاز حمله پرتعداد از نیمه اول در زمین گل گهر ظاهر میشد و با توجه به قابلیتهای بازیکنان خود راههای مناسبی را برای گل زنی انتخاب میکرد.

پاس نفوذی مدافع شهرداری در دقیقه ۵۸ رضا معقولی را در پشت ۱۸ قدم گل گهر صاحب موقعیت کرد معقولی پاس خوبی به رنجبر داد و پیمان رنجبر بدون معطلی با شوت خوبی بازی را مساوی کرد .

نزهتی ای که انتظار میرفت از اول در بازی باشد دقیقه 60 بجای عرفانی وارد بازی شد.

فرزاد رحیمی که نیمه دوم بهتر از نیمه اول کار میکرد و حداقل با نفوذ و سانتر موقعیت هایی رو برای شهرداری ایجاد میکرد جای خود را به موسی شهبازی داد


تعویض های شهرداری روند بازی را تغییر نداد.

نامجو مطلق یک مهاجم وارد بازی کرد حسین جلالی جای خود را به حسین جودکی با تکنیک داد.حفظ توپ جودکی در حمله آرامش را به تیم گل گهربرگرداند.تاکتیک پذیری و آمادگی بدنی خوب شاگردان نامجو مطلق باعث شده بود با اعتمادبنفس و دوندگی بیشتر بر خلاف تیم میزبان تا دقایق پایانی بازی حداقل امتیاز بازی را کسب کنند وبا یک امتیاز اردبیل را ترک کنند.


سجاد پارسی مربی فوتبال

خبر بعدی

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها