اوباما: رئیس جمهوری آمریکا

مذهب بزرگترین درمان ترس است

اوباما رییس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در مراسمی موسوم به ‘صبحانه دعای ملی" که هرساله در اولین پنجشنبه ماه فوریه برگزار می شود، گفت که ادیان جهان به مردم کمک می کنند تا بر ترس های خود غلبه کنند و به انسانیت مشترک احترام بگذارند.
وی که این سخنان را یک روز بعد از دیدار با جامعه مسلمانان آمریکایی در شهر بالتیمور به زبان می آورد، گفت: باورهای مذهبی او بعنوان یک مسیحی وی را در غلبه بر ترس های روزمره خود از جمله وحشت و نگرانی ناشی از اندیشدن به سرنوشت دخترش و یا وحشت از اعزام نیروهای این کشور برای شرکت در عملیات جنگی یاری رسانده است.
رئیس جمهوری آمریکا در ادامه با بیان این که ترس و وحشت انسان ها را به ستیزه با کسانی که با آن ها متفاوتند بر می انگیزد و موجب درماندگی و بدبینی می شود گفت که او توان و قدرت خود را از پیروان همه ادیانی که در راه خدمت به خداوند عمل می کنند به ودیعه گرفته است.
مراسم موسوم به صبحانه دعای ملی که یک مسیحی متدیست بنام ‘ابراهام وردی" بنیان گذار آن شناخته شده ازسال ۱۹۵۳ میلادی هر ساله در اولین پنجشنبه ماه فوریه در واشنگتن پایتخت این کشور برگزار می شود و بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از جمله شخصیت هایی از ۱۰۰ کشور جهان در ان شرکت می کنند.
این مراسم که تا سال ۱۹۷۰ ‘صبحانه دعای ریاست جمهوری" خوانده می شد فرصتی برای گرد هم آیی و مبادله نظر میان برگزیدگان و اندیشمندان حوزه های مختلف اجتماعی، تجاری و سیاسی فراهم می آورد وهمه روسای جمهوری آمریکا از زمان آیزنهاور تا کنون هرساله در آن حضور داشته اند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها